Eye Cue на црвениот тепих во Израел, пред да настапат на сцената со „Lost and Found“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Eye Cue на црвениот тепих во Израел, пред да настапат на сцената со „Lost and Found“

Eye Cue на црвениот тепих во Израел, пред да настапат на сцената со „Lost and Found“

Eye Cue беа на турнеја во Израел за да ја промовираат песната „Lost and Found“ со која ќе нè претставуваат следниот месец на Евровизија во Лисабон.

Музичкото дуо зачекори на црвениот тепих пред забава во рамките на „Israel Calling“, четиридневен настан на кој учествуваа претставници на 25 земји.

Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue
Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue Eye Cue

За време на престојот Бојан Трајковски и Марија Ивановска имаа можност да ги разгледаат Ерусалим и Тел Авив, а на вечерниот концерт настапија на големата сцена и ја изведоа „Lost and Found“.

ВИДЕО

Eye Cue ќе настапат на првата полуфинална вечер, која ќе се одржи на 8 мај, и ќе се борат за влез во финалето.

Eye Cue Eye Cue
Eye Cue Eye Cue

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3600 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?