Dear Basketball: Краткиот филм за кој Коби Брајант доби Оскар ги трогнува фановите по неговата смрт
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Dear Basketball: Краткиот филм за кој Коби Брајант доби Оскар ги трогнува фановите по неговата смрт

Dear Basketball: Краткиот филм за кој Коби Брајант доби Оскар ги трогнува фановите по неговата смрт

По прераната смрт на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, многу од неговите обожаватели се навратија на краткиот филм посветен на неговата љубов кон кошарката.

Имено, во 2015 година, Коби најави дека ќе се пензионира со поема насловена „Dear Basketball“, која подоцна беше претворена во краток анимиран филм. Токму за тоа инспиративно дело, легендарниот кошаркар освои Оскар во 2018 година.

Видео

Коби Брајант

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19902 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?