Billboard: 10-те најпопуларни песни на тема секс
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Billboard: 10-те најпопуларни песни на тема секс

Billboard: 10-те најпопуларни песни на тема секс

Списанието Billboard, кое се смета за најрелевантен извор кога станува збор за информации од музичката индустрија, ја објави листата на 50 најпопуларни песни на сите времиња во кои на еден или на друг начин се пее за секс.

Еве кои песни влегоа во топ 10.

1

Physical

Olivia Newton-John

2

Tonight's The Night

Rod Stewart

3

I'll Make Love To You

Boyz II Men

4

Too Close

Next

5

Let's Get It On

Marvin Gaye

6

Hot Stuff

Donna Summer

7

Do That To Me One More Time

Captain & Tennille

8

Like A Virgin

Madonna

9

Kiss You All Over

Exile

10

Da Ya Think I'm Sexy

Rod Stewart

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.