Billboard: Адел е најдобриот музички изведувач за 2012
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Billboard: Адел е најдобриот музички изведувач за 2012

Billboard: Адел е најдобриот музички изведувач за 2012

Адел е најдобриот изведувач за 2012 според познатото музичко списание „Billboard“. 24-годишната британска сензација го доби и признанието за најдобар албум на годината за популарниот албум „21“.

Адел

На второто место на листата на најдобри изведувачи е Ријана, а веднаш зад неа се најде Тејлор Свифт. Од машките изведувачи на врвот е Дрејк.

„Somebody That I Used To Know“ од Готје и Кимбра е прогласена за најдобра песна, додека на второ место е „Call Me Maybe“ од Карли Реј Џепсен.

Топ 10 музички изведувачи

 1. Адел
 2. Ријана
 3. Тејлор Свифт
 4. Дрејк
 5. Џастин Бибер
 6. Ники Минаж
 7. Кети Пери
 8. Maroon 5
 9. LMFAO
 10. One Direction

Топ 10 песни

1

Somebody That I Used To Know

Gotye ft. Kimbra

2

Call Me Maybe

Carly Rae Jepsen

3

We Are Young

Fun. ft. Janelle Monáe

4

Payphone

Maroon 5 ft. Wiz Khalifa

5

Lights

Ellie Goulding

6

Glad You Came

The Wanted

7

Stronger (What Doesn't Kill You)

Kelly Clarkson

8

We Found Love

Rihanna ft. Calvin Harris

9

Starships

Nicki Minaj

10

What Makes You Beautiful

One Direction

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
 • 16%
 • 21%
 • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10189 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.