69-годишниот милионер Флавио Бриаторе на одмор со 20-годишна студентка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 69-годишниот милионер Флавио Бриаторе на одмор со 20-годишна студентка

69-годишниот милионер Флавио Бриаторе на одмор со 20-годишна студентка

Флавио Бриаторе има нова љубов и ја разбранува јавноста со големата разлика во возраста.

69-годишниот милионер е во врска со студентка која е речиси половина век помлада од него.

Славниот Италијанец беше уловен на одмор во Кенија со 20-годишната Бенедета Боси.

Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе

Љубовниот живот на Флавио неретко наидува на голем интерес, затоа што неговата љубовна историја вклучува многу славни убавици.

Имено, тој се вери со Наоми Кембел во 1998 година и со прекини беа заедно до 2003 година, кога тој започна врска со Хајди Клум.

Флавио Бриаторе

Флавио и Хајди се разделија додека таа беше бремена од него. Славниот модел веднаш започна врска со Сил, кој подоцна и го посвои девојчето. Клум е категорична дека Флавио воопшто не е вклучен во животот на нивната ќерка Лени, која сега има 15 години.

Флавио Бриаторе

Во 2008 година, Флавио стапи во брак со италијанската убавица Елизабета Грегорачи со која има син. Тие се разделија пред две години.

Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе Флавио Бриаторе

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8182 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.