56 години? Лени Кравиц го покажа тонираното тело, доби лавина комплименти и стана хит на Twitter
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 56 години? Лени Кравиц го покажа тонираното тело, доби лавина комплименти и стана хит на Twitter

56 години? Лени Кравиц го покажа тонираното тело, доби лавина комплименти и стана хит на Twitter

Од почетокот на пандемијата, Лени Кравиц живее на Бахамите. Популарниот музичар отпатувал на островот Елеутера мислејќи дека ќе остане само краток период, но веќе 5 и пол месеци престојува таму.

На егзотичниот остров, 56-годишниот пејач сними фотосесија за „Men’s Health“, а светот е одушевен од неговиот одржан и фит изглед.

Кравиц доби море од комплименти за мускулестото тело и многумина коментираа дека изгледа 20 години помладо.

Лени Кравиц

Лени е веган, а најголемиот дел од храната која ја консумира ја одгледува самиот. „Многу внимавам што внесувам и како се грижам за моето тело“ – вели тој.

„Не јадам во 2 часот ноќе. Ако се разбудам и ако сум гладен, пијам вода за да си го наполнам стомакот“ – додава во интервјуто.

Лени Кравиц Лени Кравиц

„Какво вештерство е ова? Лени не старее веќе 20 години“, „Како овој човек има 56 години?“, „Вечна младост“... Погледнете ги постовите на Twitter за Лени.

71-годишниот Лионел Ричи се пошегува пишувајќи: „Се надевам дека ќе изгледам толку добро кога ќе бидам на негова возраст“.

Останатите фотографии од фотосесијата:

Лени Кравиц Лени Кравиц Лени Кравиц Лени Кравиц

ВИДЕО

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 733 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.