50 години? Хали Бери изгледаше неверојатно во фустан од Версаче на Оскар
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 50 години? Хали Бери изгледаше неверојатно во фустан од Версаче на Оскар

50 години? Хали Бери изгледаше неверојатно во фустан од Версаче на Оскар

Кој би поверувал дека Хали Бери веќе чекори во шестата деценија од својот живот?

50-годишната актерка ја истакна неверојатната фигура во фустан со реси од Версаче на оскаровската свеченост. Својот изглед младоликата актерка го надополни со обувки од брендот Vince Camuto и накиот од Forevermark.

Хали Бери Хали Бери Хали Бери

Бери привлече големо внимание со својата природна фризура и минималната шминка. „Со овој изглед, ја славам мојата природна коса, дозволувајќи да биде слободна и дива“ – рекла славната холивудска ѕвезда.

Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери Хали Бери

На манифестацијата, Хали му ја додели наградата за Најдобар режисер на Демиен Шазел за „La La Land“.

Хали Бери Хали Бери Хали Бери

Хали Бери е првата црна актерка во историјата која ја има освоено статуетката за Најдобра актерка. Таа победи во 2002 година, кога низ солзи одржа моќен говор на сцената.

Видео

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6345 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“