48 стилски моменти на Џулија Робертс за нејзиниот 48. роденден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 48 стилски моменти на Џулија Робертс за нејзиниот 48. роденден

48 стилски моменти на Џулија Робертс за нејзиниот 48. роденден

Насмевка од милион долари, природна убавина и бескраен шарм... „Убавата жена“ која го освои прво Холивуд, а потоа и светот, денес ќе наполни 48 години.

Џулија Робертс се прослави со романтичната комедија „Pretty Woman“ во 1990 година и набрзо стана една од најплатените актерки. Големата ѕвезда, која е мајка на три деца, се закити со Оскар за улогата во биографскиот филм „Erin Brockovich“.

По повод роденденот на Робертс, потсетете се на 48 од нејзините највпечатливи стилски моменти низ годините.

Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс
Џулија Робертс Џулија Робертс

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?