27 фотографии од фотосесии на ангелот Кендис Сванапул за нејзиниот 27. роденден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 27 фотографии од фотосесии на ангелот Кендис Сванапул за нејзиниот 27. роденден

27 фотографии од фотосесии на ангелот Кендис Сванапул за нејзиниот 27. роденден

Кендис Сванапул има добар повод за славење, бидејќи денес е нејзиниот 27. роденден.

Атрактивната Јужноафриканка започна да ја гради својата кариера во модниот свет од 15-годишна возраст, а светска слава стекна откако се вклучи во ангелското семејство на „Victoria’s Secret“. Веќе 5 години таа официјално ја има титулата „ангел“ на VS.

Славната манекенка пред два месеца се вери со бразилскиот модел Херман Николи, со кого беше во врска од 2005 година.

Во текот на својата кариера, Сванапул има снимено бројни фотосесии за познати брендови и списанија како Версаче, Том Форд, Дизел, Ралф Лорен, „Vogue“, „Harper’s Bazaar“ и „Elle“.

Погледнете 27 впечатливи фотографии од фотосесии на Кендис.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4015 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?