25 години подоцна: Пирс Броснан со децата од филмот „Госпоѓа Даутфаер“ кој го снимија со Робин Вилијамс
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 25 години подоцна: Пирс Броснан со децата од филмот „Госпоѓа Даутфаер“ кој го снимија со Робин Вилијамс

25 години подоцна: Пирс Броснан со децата од филмот „Госпоѓа Даутфаер“ кој го снимија со Робин Вилијамс

Поминаа 25 години откако Робин Вилијамс влезе во улогата на госпоѓата Даутфаер и ни мамеше насмевки и солзи пред малите екрани. Сите кои растеа во 90-тите години се сеќаваат на таткото кој се маскираше во полничка „куќна помошничка“ за да поминува повеќе време со своите деца по разводот со сопругата.

Госпоѓа Даутфаер Госпоѓа Даутфаер

На годишнината од филмот, актерот Пирс Броснан се сретна со актерите кои ги толкуваа улогите на трите деца Лидија, Крис и Натали. Во филмот, Броснан го глумеше Сту, момчето на нивната мајка.

65-годишниот актер седна на иста маса со 39-годишната Лиса Џејкоб, 38-годишниот Метју Лоренс и 31-годишната Мара Вилсон, а фотографиите им разбудија слатки спомени на нивните фанови.

Госпоѓа Даутфаер Госпоѓа Даутфаер Госпоѓа Даутфаер Госпоѓа Даутфаер Госпоѓа Даутфаер Госпоѓа Даутфаер

Броснан сними и видео во кое покажува колку пораснаа трите деца од популарниот филм.

Видео

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6803 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“