23-годишната Мис Колумбија во врска со 50-годишниот италијански милионер кој е Instagram ѕвезда
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 23-годишната Мис Колумбија во врска со 50-годишниот италијански милионер кој е Instagram ѕвезда

23-годишната Мис Колумбија во врска со 50-годишниот италијански милионер кој е Instagram ѕвезда

Љубовната приказна на Ариадна Гутиерез и Џанлука Ваки деновиве стана хит на социјалните мрежи.

23-годишната мисица и 50-годишниот италијански милионер покрај добриот фит изглед, привлекуваат внимание и поради разликата во годините.

Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука

Убавата Колумбијка се прослави со учеството на „Мис Универзум“ во 2015 година, каде погрешно беше крунисана за победничка и ѝ беше одземена титулата.

Мис Универзум 2015

Бизнисменот од Болоња е познат и по авантуристичкиот и енергичен начин на живот, а го освои интернетот со своите танцувачки вештини. Згодниот милионер на Instagram го следат речиси 11 милиони корисници.

Згодни мажи

Тој има 15-годишна ќерка со поранешната сопруга од која се раздели во јули оваа година.

Ариадна и Џанлука за првпат беа фотографирани заедно на плажа во јуни, но тие официјално ја објавија својата врска на крајот од месец јули, по разделбата на Ваки со бившата сопруга.

Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?