23-годишната Мис Колумбија во врска со 50-годишниот италијански милионер кој е Instagram ѕвезда
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 23-годишната Мис Колумбија во врска со 50-годишниот италијански милионер кој е Instagram ѕвезда

23-годишната Мис Колумбија во врска со 50-годишниот италијански милионер кој е Instagram ѕвезда

Љубовната приказна на Ариадна Гутиерез и Џанлука Ваки деновиве стана хит на социјалните мрежи.

23-годишната мисица и 50-годишниот италијански милионер покрај добриот фит изглед, привлекуваат внимание и поради разликата во годините.

Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука

Убавата Колумбијка се прослави со учеството на „Мис Универзум“ во 2015 година, каде погрешно беше крунисана за победничка и ѝ беше одземена титулата.

Мис Универзум 2015

Бизнисменот од Болоња е познат и по авантуристичкиот и енергичен начин на живот, а го освои интернетот со своите танцувачки вештини. Згодниот милионер на Instagram го следат речиси 11 милиони корисници.

Згодни мажи

Тој има 15-годишна ќерка со поранешната сопруга од која се раздели во јули оваа година.

Ариадна и Џанлука за првпат беа фотографирани заедно на плажа во јуни, но тие официјално ја објавија својата врска на крајот од месец јули, по разделбата на Ваки со бившата сопруга.

Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука Ариадна и Џанлука

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8796 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.