20 години подоцна: Џенифер Лопез пресоздаде дел од спотот за хитот „Love Don’t Cost A Thing“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 20 години подоцна: Џенифер Лопез пресоздаде дел од спотот за хитот „Love Don’t Cost A Thing“

20 години подоцна: Џенифер Лопез пресоздаде дел од спотот за хитот „Love Don’t Cost A Thing“

Оваа година изминуваат 20 години од вториот студиски албум на Џенифер Лопез, насловен J.LO.

По тој повод, 51-годишната пејачка пресоздаде дел од популарниот спот за хитот „Love Don’t Cost A Thing“.

„Среќна 20-годишнина на мојот втор албум J.LO! Се забавував на неодамнешното снимање“ – пишува таа во описот на видеото на Instagram.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез
Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Потсетете се на официјалниот спот за „Love Don’t Cost A Thing“:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1145 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.