20 години од „Титаник“: Селин Дион настапи со хитот „My Heart Will Go On“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 20 години од „Титаник“: Селин Дион настапи со хитот „My Heart Will Go On“

20 години од „Титаник“: Селин Дион настапи со хитот „My Heart Will Go On“

По повод 20-годишнината од „Титаник“, Селин Дион повторно го изведе својот најпознат хит „My Heart Will Go On“ на сцената на Billboard Music Awards.

49-годишната пејачка ја врати публиката во 90-тите и ги потсети на романсата на Џек (Леонардо Дикаприо) и Роуз (Кејт Винслет), исполнувајќи ја емотивната песна. Додека Дион пееше, во позадина течеa сцени од легендарниот филм.

Видео

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Славната музичка ѕвезда привлекуваше погледи облечена во бела „ангелска“ креација од високата мода на Stéphane Rolland.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?