19-годишната Мајли Сајрус се вери со Лиам Хемсворт
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 19-годишната Мајли Сајрус се вери со Лиам Хемсворт

19-годишната Мајли Сајрус се вери со Лиам Хемсворт

Мајли Сајрус го прифати предлогот за брак на Лиам Хемсворт. 19-годишната актерка и пејачка се вери со 22-годишниот актер по тригодишна врска.

Лиам и МајлиЛиам и Мајли

„Многу сум среќна што сум верена и се надевам на среќен живот со Лиам“ – изјавила Мајли за People.

Лиам ѝ предложил брак на Мајли на 31 мај со дијамантски прстен од 3,5 карати.

Лиам и Мајли

Лиам и Мајли се запознаа во 2009 година, кога заедно го снимаа филмот „The Last Song“.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?