17 години во брак: Љубовната приказна на Дејвид и Викторија Бекам низ фотографии
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 17 години во брак: Љубовната приказна на Дејвид и Викторија Бекам низ фотографии

17 години во брак: Љубовната приказна на Дејвид и Викторија Бекам низ фотографии

Пред точно 17 години Дејвид и Викторија Бекам се заколнаа на вечна љубов, а нивниот брак и понатаму е еден од најстабилните во светот на славните.

42-годишната дизајнерка и 41-годишниот спортист, кои се родители на четири деца, си ја честитаа годишнината со фотографии од свадбата и слатки пораки на Instagram.

Поранешниот фудбалер во описот на фотографијата напиша: „Wow пред 17 години на овој ден се случи ова... Јас бев среќник што запознав личност која е исто толку амбициозна и ги сакаше истите нешта во животот како и јас. Ние создадовме 4 прекрасни деца, за кои не можев да посакам погрижлива и попосветена мајка. Честита годишнина, Те сакам.“

Бекам

Од друга страна, Викторија ја сподели пораката: „Се чувствувам многу сакана и навистина благословена. Мој најдобар пријател, моја љубов. Најдобриот маж кој ме инспирира секој ден. Честита годишнина на најдобриот сопруг и татко на светот!!!“

Бекам

Љубовната приказна на славниот пар започна во 1997 година, кога Викторија беше дел од Spice Girls. Нивната врска веднаш привлече огромно медиумско внимание. На 4 јули 1999 година, четири месеци по раѓањето на нивниот прв син, тие направија луксузна свадба во Ирска.

Бекам Бекам

Дејвид и Викторија имаат четири деца – 17-годишниот Бруклин, 13-годишниот Ромео, 11-годишниот Круз и 5-годишната Харпер.

Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам Бекам

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18207 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?