16 години подоцна: Како изгледаат денес актерите од култната серија „Beverly Hills, 90210“?
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 16 години подоцна: Како изгледаат денес актерите од култната серија „Beverly Hills, 90210“?

16 години подоцна: Како изгледаат денес актерите од култната серија „Beverly Hills, 90210“?

Поминаа 16 години откако се разделивме со Брендон, Бренда, Кели, Дилан, Дона, Стив, Андреа и останатите ликови од „Beverly Hills, 90210“.

Култната серија го следеше животот на тинејџери од Беверли Хилс. Телевизиското дело на Дарен Стар, Арон Спелинг и Дјук Винсент, кое нè забавуваше на малите екрани цели 10 години, започна да се емитува на 4 октомври 1990 година, а последната епизода излезе на 17 мај 2000 година.

Потсетете се на ликовите и погледнете како изгледаат актерите 16 години по завршувањето на серијата.

Бренда Волш (Шенон Доерти)

45 години

Beverly Hills, 90210

Брендон Волш (Џејсон Присли)

46 години

Beverly Hills, 90210

Стив Сандерс (Иан Зиринг)

52 години

Beverly Hills, 90210

Кели Тејлор (Џени Гарт)

44 години

Beverly Hills, 90210

Дона Мартин (Тори Спелинг)

43 години

Beverly Hills, 90210

Дилан МекКеј (Лук Пери)

49 години

Beverly Hills, 90210

Андреа Зукерман (Габриел Картерис)

45 години

Beverly Hills, 90210

Дејвид Силвер (Брајан Остин Грин)

42 години

Beverly Hills, 90210

Синди Волш (Керол Потер)

67 години

Beverly Hills, 90210

Џим Волш (Џејмс Екхаус)

61 години

Beverly Hills, 90210

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6259 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.