10 години по „ѕвезденото небо“: Спотот за новата песна на непреболениот Тоше Проески
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 10 години по „ѕвезденото небо“: Спотот за новата песна на непреболениот Тоше Проески

10 години по „ѕвезденото небо“: Спотот за новата песна на непреболениот Тоше Проески

Десет години по последниот концерт на македонскиот ангел Тоше Проески, беше промовирана негова нова песна.

Песната „Light the Flame“ означува најава за новиот албум снимен во Лондон.

Фановите на Тоше вечерва по десетти пат создадоа „ѕвездено небо“ во негова чест на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1814 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.