Џулија Робертс е „Најубавата жена на светот“ по ПЕТТИ пат
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џулија Робертс е „Најубавата жена на светот“ по ПЕТТИ пат

Џулија Робертс е „Најубавата жена на светот“ по ПЕТТИ пат

People ја прогласи Џулија Робертс за Најубава жена на светот за 2017 година. Холивудската ѕвезда со насмевка од милион долари по петти пат ја прими посакуваната титула и позираше за познатото списание.

Возбудена сум. Многу сум поласкана“ – изјавила славната актерка, која и на 49 години сè уште плени со својата насмевка и харизма.

Џулија Робертс

Кога беше прашана каде се гледа себеси за 26 години, таа одговори: „75-годишна... Би сакала само да остарам грациозно и да ги гледам моите деца како растат, да ги реализираат нивните соништа, да ја пронајдат својата љубов во животот и се надевам дека ќе имаат семејства и мали суштества кои ќе можеме со Дени да ги разгалуваме. Токму за тоа е „зимата на животот“ – изјави Џулија и додаде дека едвај чека да стане баба.

Џулија е во брак со кинематографот Даниел Модер веќе 14 години. Тие заедно имаат три деца – 12-годишните близнаци Хазел Патриша и Фин Вoлтер и 9-годишниот син Хенри Даниел.

Џулија Робертс

Робертс за првпат беше прогласена за најубава жена во 1991, непосредно по премиерата на филмот „Pretty Woman“, кој ѝ донесе голема популарност.

1991 година: Џулија Робертс

Најубави личности според People

2000 година: Џулија Робертс

Најубави личности според People

2005 година: Џулија Робертс

Најубави личности според People

2010 година: Џулија Робертс

Најубави личности според People

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2959 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?