Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близначиња
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близначиња

Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близначиња

Џорџ и Амал Клуни станаа родители. Славниот пар доби ќерка и син кои ги добија имињата Ела и Александар.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

„Утрово Амал и Џорџ им посакаа добредојде на Ела и Александар Клуни во нивните животи. Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и добро напредуваат. Џорџ е под седативи и би требало да се опорави во следните неколку дена“ - новиот татко пренесе преку соопштение за медиуми.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

56-годишниот актер и 39-годишната адвокатка се во брак од септември 2014 година.

Џорџ и Амал Клуни

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4667 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?