Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близначиња
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близначиња

Џорџ и Амал Клуни станаа родители на близначиња

Џорџ и Амал Клуни станаа родители. Славниот пар доби ќерка и син кои ги добија имињата Ела и Александар.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

„Утрово Амал и Џорџ им посакаа добредојде на Ела и Александар Клуни во нивните животи. Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и добро напредуваат. Џорџ е под седативи и би требало да се опорави во следните неколку дена“ - новиот татко пренесе преку соопштение за медиуми.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

56-годишниот актер и 39-годишната адвокатка се во брак од септември 2014 година.

Џорџ и Амал Клуни

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.