Џорџ и Амал Клуни елегантен пар на свечен настан на луксузниот бренд Omega
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џорџ и Амал Клуни елегантен пар на свечен настан на луксузниот бренд Omega

Џорџ и Амал Клуни елегантен пар на свечен настан на луксузниот бренд Omega

Луксузниот бренд за часовници Omega организираше свечен настан по повод 50-годишнината од стапнувањето на Месечината.

Како бренд амбасадор на брендот, Џорџ Клуни присуствуваше на свеченоста во Орландо, Флорида, заедно со својата сопруга Амал. 58-годишниот актер и 41-годишната адвокатка изгледаа елегантно додека позираа пред фоторепортерите.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Видеа

Славниот холивудски заводник позираше и со блогерката Кијара Ферањи.

Џорџ и Амал Клуни

Официјален претставник на Omega во Македонија е „Божиновски часовници и накит“.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Астронаутите Нил Армстронг и Баз Олдрин, а и нивниот колега Мајкл Колинс од мисијата Аполо 11, носеа часовници OMEGA Speedmaster на 21 јули 1969 година, кога зачекорија на Месечината.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4662 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?