Џорџина Родригез во мини фустан покрај Кристијано Роналдо додека тој ја примаше наградата „Легенда“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џорџина Родригез во мини фустан покрај Кристијано Роналдо додека тој ја примаше наградата „Легенда“

Џорџина Родригез во мини фустан покрај Кристијано Роналдо додека тој ја примаше наградата „Легенда“

Кристијано Роналдо беше почестен со наградата „Marca легенда“ за неговите достигнувања во фудбалот. На манифестацијата во Мадрид, фудбалската ѕвезда се појави со девојката Џорџина Родригез.

25-годишниот модел носеше бежов мини фустан и истобојни сандали кога со гордост позираше покрај 34-годишниот спортист.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез

Парот сподели и фотографија од приватниот авион со кој патуваше до Шпанија.

„Многу сум среќен и почестен што ја добив оваа награда ‘Marca легенда’. Ви благодарам на сите што ми имате помогнато и продолжувате да ми помагате во кариерата“ – напиша тој.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?