Џоли и Пит со бакнеж и тужба против вестите за разделба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џоли и Пит со бакнеж и тужба против вестите за разделба

Џоли и Пит со бакнеж и тужба против вестите за разделба

Веќе подолго време во странските медиуми се зборува за проблемите на Бред Пит и Анџелина Џоли. Неодамна, News Of The World објави вест дека семејството Бранџелина се разделува и дека веќе е потпишан договор за разделување на нивното богатство и за старателството над децата.

Анџелина Џоли и Бред ПитАнџелина Џоли и Бред Пит присуствуваа на Super Bowl-от во неделата.

Но, според изјавата на адвокатот на Бранџелина, познатиот пар нема намера да ја прекине својата врска и законски ќе ги гони медиумите кои се обидуваат да шират вести за нивната наводна разделба.

За списанието People, адвокатот на Бранџелина изјавил: „Можеме да потврдиме дека тврдењата публикувани од News Of The World се неточни“.

Анџелина Џоли и Бред ПитАнџелина Џоли и Бред Пит со нивниот син Медокс.

Во неделата, Анџелина и Бред присуствувале на големото рагби финале во Мајами, Super Bowl. Однесувањето на познатиот холивудски пар воопшто не покажувало дека се пред разделба. Напротив, нивните бакнежи и милувања изгледале многу вистински.

Дали бакнежите и прегратките на Бред и Анџелина се вистински или само глума, времето ќе покаже.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6647 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.