Џиџи Хадид и Зејн Малик раскинаа
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џиџи Хадид и Зејн Малик раскинаа

Џиџи Хадид и Зејн Малик раскинаа

Џиџи Хадид и Зејн Малик се разделија. 21-годишната манекенка и 23-годишниот пејач по седум месеци заедно одлучија да стават крај на љубовната врска.

Џиџи Хадид и Зејн Малик

Анонимен извор за E! News сподели дека Џиџи и Зејн неколкупати ја имале ставено врската на пауза, но секојпат се смирувале.

Познатиот модел и поранешниот член на One Direction започнаа да се состануваат во ноември минатата година.

Џиџи Хадид и Зејн Малик Џиџи Хадид и Зејн Малик

„Зејн и Џиџи навистина раскинаа, но има шанси тие да се смират утре. Многу е нејасно тоа што се случува меѓу нив. Тие во изминатиот период имаа проблеми со комуникацијата и разбирањето“ – изјавил друг изворот близок на парот.

Џиџи Хадид и Зејн Малик Џиџи Хадид и Зејн Малик Џиџи Хадид и Зејн Малик Џиџи Хадид и Зејн Малик

Претходно, Хадид беше во врска со пејачот Џо Џонас, а Малик две години беше свршен со пејачката Пери Едвардс со која раскина во 2015 година.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?