Џејсон Момоа и Лиса Бонет се разделија по 16 години заедно
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џејсон Момоа и Лиса Бонет се разделија по 16 години заедно

Џејсон Момоа и Лиса Бонет се разделија по 16 години заедно

Џејсон Момоа и Лиса Бонет не се повеќе заедно. 42-годишниот актер и 54-годишната актерка споделија дека се разделуваат.

Тие беа заедно 16 години, а стапија во брак пред четири години. Заедно имаат две деца, Лола и Накоа-Волф.

Лиса е мајка и на Зои Кравиц, од бракот со Лени Кравиц.

Џејсон и Лиса Џејсон и Лиса

Прочитајте ја нивната заедничка изјава:

Сите ние сме ги почувствувале притисоците и промените од овие трансформациски времиња. Се случува револуција и нашето семејство не е исклучено од тоа, чувствува и расте од овие сеизмички поместувања што се случуваат.

И така, ги споделуваме нашите семејни вести – дека се разведуваме.

Го споделуваме ова, не затоа што мислиме дека е вест вредна за објавување, туку за да го продолжиме нашиот живот достоинтвено и чесно.

Љубовта помеѓу нас продолжува, еволуира на начини на кои сака да живее.

Се ослободуваме еден со друг – за да бидеме она што учиме да станеме.

Нашата посветеност останува непоколеблива на овој свет живот и на нашите деца. Да ги учиме нашите деца што е возможно. Да живее молитвата и да преовладува љубовта.

Џејсон и Лиса Џејсон и Лиса Џејсон и Лиса Џејсон и Лиса

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.