Џеф Бриџис сподели дека се бори со рак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џеф Бриџис сподели дека се бори со рак

Џеф Бриџис сподели дека се бори со рак

Џеф Бриџис соопшти дека се лекува од рак и дека прогнозите на докторите се добри.

Џеф Бриџис

70-годишниот актер на Twitter објави дека има лимфом. „Дијагностициран ми е лимфом. Иако е сериозна болест, среќен сум што имам одличен тим на доктори и прогнозите се добри. Започнувам со лекување и ќе ве информирам за моето закрепнување“ – пишува тој.

Бриџис е најпознат по култниот филм „The Big Lebowski“. Неговата улога на пејач алкохоличар во „Crazy Heart“ му донесе Оскар во 2010 година.

Џеф Бриџис

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3576 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.