Џесика Симпсон се породи, роди девојче тешко речиси 5 килограми
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џесика Симпсон се породи, роди девојче тешко речиси 5 килограми

Џесика Симпсон се породи, роди девојче тешко речиси 5 килограми

Џесика Симпсон го донесе на овој свет нејзиното трето дете. Познатата телевизиска ѕвезда роди здраво девојче тешко 4,9 кг.

Среќната вест ја сподели самата Џесика заедно со првата фотографија од новороденчето кое го доби името Бирди Меј Џонсон.

Вчера, Џесика објави и фотографија од пораснатото стомаче. Многупати таа споделуваше дека има тешка бременост, неколкупати боледуваше од бронхитис, имаше киселини во желудникот, ишијас и потечени глуждови.

Џесика Симпсон семејство
Џесика Симпсон семејство Џесика Симпсон семејство
Џесика Симпсон семејство Џесика Симпсон семејство

Џесика и Ерик се заедно од 2010 година, а стапија во брак во 2014 во Калифорнија. Тие заедно имаат уште две деца. Ќерка им Максвел се роди во мај 2012, додека синот Ејс на 30 јуни 2013 година.

Џесика Симпсон семејство Џесика Симпсон семејство

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 8508 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.