Џесика Алба блесна во две креации на црвениот тепих во Монте Карло, позираше и со принцот Алберт II
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џесика Алба блесна во две креации на црвениот тепих во Монте Карло, позираше и со принцот Алберт II

Џесика Алба блесна во две креации на црвениот тепих во Монте Карло, позираше и со принцот Алберт II

Џесика Алба присуствуваше на 59. издание на Телевизискиот фестивал во Монте Карло за да ја промовира својата нова серија „L.A.’s Finest“.

На црвениот тепих, 38-годишната актерка шармираше во две впечатливи креации.

За отворањето на фестивалот, славната филмска ѕвезда избра долг фустан од Прабал Гурунг, кој го надополни со накит од Шопард и сандали од Џузепе Ѕаноти.

Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба

Алба позираше и со принцот Алберт II од Монако и со својата колешка од серијата Габриел Јунион.

Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба

Следниот ден, Џесика носеше портокалов фустан од колумбиската дизајнерка Силвија Чераси.

Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18477 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?