Џенуари Џонс е новото заштитно лице на Версаче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенуари Џонс е новото заштитно лице на Версаче

Џенуари Џонс е новото заштитно лице на Версаче

Џенуари Џонс официјално е новото лице на познатиот италијански бренд Версаче. Таа веќе учествувала во снимањето на кампањата пролет/лето 2011 која е дело на познатиот фотограф Марио Тестино.

32-годишната актерка од серијата „Mad Men“ се запознала со Донатела Версаче на снимањето на едиторијал за списанието Elle и оттогаш многу се спријателиле. Оваа година Џонс носеше фустан на Версаче на доделувањето на Еми наградите и се најде на првиот ред на шоуто на Версаче во рамките на Миланската недела на модата.

Џенуари ЏонсЏенуари Џонс на доделувањето на Еми наградите во фустан на Версаче Џенуари Џонс и Донатела ВерсачеЏенуари Џонс и Донатела Версаче

Името на Џонс ќе го дополни долгиот список на ѕвезди кои соработувале со Версаче како Бритни Спирс, Кристина Агилера, Хали Бери, Деми Мур и Мадона.

За да може брендот да го користи имиџот на славните ѕвезди, им плаќа и парично и им подарува облека. На пример, на Мадона ѝ биле исплатени 10,5 милиони долари и две години добивала бесплатна облека за нејзиниот придонес во рекламната кампања во 2005г.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.