Џенифер Лоренс донира 2 милиони долари за детска болница
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лоренс донира 2 милиони долари за детска болница

Џенифер Лоренс донира 2 милиони долари за детска болница

Џенифер Лоренс објави дека донира 2 милиони долари за детска болница и ги предизвика сите добродушни лица да ѝ се придружат во иницијативата.

Видео

25-годишната актерка за Божиќ беше во посета на Детската болница „Косеир“ во Кентаки каде ги израдува малите пациенти, а сега одлучи да им помогне и финансиски. Лоренс неколкупати досега ја има посетено истата болница.

„Во склоп со мојот обид да им помогнам на овие деца и на вработените, ја предизвикувам целата заедница да застане зад оваа кауза и да помогне во повторувањето на мојот подарок со собирање на дополнителни 2 милиони долари како поддршка за овие храбри и инспиративни деца“ – вели Лоренс во видеото.

Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6256 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.