Џенифер Лопез и Дрејк споделија иста фотографија со која ги засилија гласините дека се во врска
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лопез и Дрејк споделија иста фотографија со која ги засилија гласините дека се во врска

Џенифер Лопез и Дрејк споделија иста фотографија со која ги засилија гласините дека се во врска

Веќе извесен период се шпекулира дека Џенифер Лопез и Дрејк се во врска. Фотографија која славните музичари ја споделија на своите профили Instagram ги засили тие гласини.

На фотографијата, 47-годишната пејачка е во прегратката на 30-годишниот рапер.

Лопез и Дрејк

Шпекулациите за нивната врска започнаа пред две недели, кога Дрејк присуствуваше на неколку концерти на Лопез во Лас Вегас. Тогаш, славната пејачка сподели фотографија во чиј опис стоеше хаштаг „Love Him“ или „Го сакам“.

Look who rolled up to my show tonight to say hi!! @champagnepapi #lovehim #jlovegas #ALLIHAVE

A photo posted by Jennifer Lopez (@jlo) on

Дрејк претходно беше во врска со Ријана, а сега странските медиуми пренесуваат дека таа престана да ја следи Лопез на Instagram.

Ријана и Дрејк Ријана и Дрејк Ријана и Дрејк

Џеј Ло во август раскина со Каспер Смарт, со кого беше во врска 5 години.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1318 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.