Џенифер Лопез во фармерски комбинезон на шопинг со Алекс, нивните деца и сестра си Линда
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лопез во фармерски комбинезон на шопинг со Алекс, нивните деца и сестра си Линда

Џенифер Лопез во фармерски комбинезон на шопинг со Алекс, нивните деца и сестра си Линда

Џенифер Лопез и Алекс Родригез обожаваат да минуваат време со нивните деца, а овој викенд имаа голем повод за семеен собир. Помалата ќерка на Алекс наполни 11 години.

На роденденот на Ела, 49-годишната пејачка и нејзиниот 43-годишен свршеник беа фотографирани со четирите деца и сестрата на Лопез, Линда, на шопинг во Мајами.

Џенифер изгледаше модерно во фармерски комбинезон од Alice + Olivia, сандали од Гучи и чанта со змиски принт од Ермес.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Претходно, познатиот пар и ќерките Ела, Еми и Наташа беа на прошетка во спортско издание.

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

За да ѝ го честита роденденот на ќерка си, Алекс сподели видео и фотографии со неа и напиша: „Среќен роденденски викенд на мојот убав и прекрасен ангел кој продолжува да ме одушевува секој ден“.

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5273 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“