Џенифер Лопез во жолто-златна креација на премиерата на „Hustlers“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лопез во жолто-златна креација на премиерата на „Hustlers“

Џенифер Лопез во жолто-златна креација на премиерата на „Hustlers“

Синоќа се одржа премиерата на „Hustlers“ во рамките на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто. Џенифер Лопез, која ја има главната улога во филмот, самоуверено зачекори на црвениот тепих во жолто-златен фустан.

Креацијата доаѓа од ателјето на Maison Yeya, а поточно од колекцијата есен/зима 2019, наречена „Lady Chiara Of Oscuro“. Сандалите на Лопез се од брендот Femme, а чантичката со банкноти е дело на Judith Leiber.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Лопез беше во придружба на Алекс Родригез, а на сцената позираше и со своите колешки од филмот, меѓу кои Констанс Ву, Џулија Стајлс и Лили Рејнхарт.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез

За забавата во хотелот „Four Seasons“ во Торонто, Лопез се пресоблече во бордо фустан и чантичка и салонки во иста нијанса.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Трејлер за „Hustlers“

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6074 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“