Џенифер Анистон со накит од 10,7 милиони долари и фустан Версаче покрај сопругот на Оскарите
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Анистон со накит од 10,7 милиони долари и фустан Версаче покрај сопругот на Оскарите

Џенифер Анистон со накит од 10,7 милиони долари и фустан Версаче покрај сопругот на Оскарите

Синоќа, Џенифер Анистон беше дел од оскаровскиот гламур во Долби театарот во Беверли Хилс.

48-годишната актерка беше придружувана од својот сопруг Џастин Теру на манифестацијата на која беа наградувани најдобрите во фимската индустрија за годината којашто измина. Славната холивудска ѕвезда шармираше во креација од Версаче, која ја надополни со сандали од Гучи и дијамантски накит од Лорејн Шварц вреден 10,7 милиони долари.

Се проценува дека обетките на Анистон чинат 9,5 милиони долари, додека нејзиниот дијамантски прстен има цена од 1,2 милиони.

По завршувањето на манифестацијата, парот продолжи на забавата на Vanity Fair.

Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон

Во сегментот „In memoriam“, Џенифер едвај ги задржа солзите додека му оддаваше почит на актерот Бил Пакстон, кој почина вчера.

Видео

Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3286 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“