Џенифер Анистон во кежуал издание откако сруши Instagram рекорд со фотографија со ѕвездите од „Пријатели“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Анистон во кежуал издание откако сруши Instagram рекорд со фотографија со ѕвездите од „Пријатели“

Џенифер Анистон во кежуал издание откако сруши Instagram рекорд со фотографија со ѕвездите од „Пријатели“

Џенифер Анистон стана вирален хит со првата објава на Instagram. Харизматичната актерка се приклучи на популарната социјална мрежа со фотографија на која позира со своите колеги од хит-серијата „Пријатели“ и веднаш постави рекорд.

Имено, Џенифер доби еден милион следачи за само 5 часа и 16 минути, со што го сруши рекордот на Меган Маркл и принцот Хари, на кои им беа потребни 5 часа и 45 мминути за да стигнат до еден милион следачи.

Фотографијата на која Анистон позира со Кортни Кокс, Метју Пери, Дејвид Швимер, Лиза Кудроу и Мет Лебланк веќе има над 12 милиони лајкови.

Промовирајќи ја својата нова серија „The Morning Show“, 50-годишната ѕвезда гостуваше во шоуто на Џими Кимел.

Пред студиото, таа беше фотографирана во кежуал издание, а пред публиката се појави во тесен црн фустан.

Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8182 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.