Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џастин Бибер добил 10 милиони долари за да пее на претсвадбена прослава на синот на најбогатиот Индиец

Џастин Бибер добил 10 милиони долари за да пее на претсвадбена прослава на синот на најбогатиот Индиец

Џастин Бибер отпатува во Мумбај, Индија, за да настапи на претсвадбената прослава на Анант Амбани и Радика Мерчант.

28-годишниот син на најбогатиот човек од Индија и неговата сакана ќе стапат во брак кон средината на месецов, а по тој повод организираа повеќе забави. Според информации на странските медиуми, Бибер добил 10 милиони за да им пее на гостите на идните младенци и нивните гости, сума која што е далеку повисока од онаа што тој ја наплаќа за да настапи на приватни настани.

30-годишниот пејач објави видеа и фотографии од настанот.

Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер

Тој ги отпеа своите хитови, меѓу кои и „Baby“, „Love Yourself“ и „Peaches“ за време на приватниот концерт.

Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер Џастин Бибер

Веднаш по забавата, Бибер се врати во Америка за да биде покрај својата сопруга Хејли, која е бремена со нивното прво дете.

Џастин Бибер

Анант е син на Мукеш Амбани, кој, според Forbes, е најбогатиот човек во Азија со богатство од 123,4 милијарди долари.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14380 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.