Џастин Бибер го сруши YouTube рекордот на Лејди Гага
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џастин Бибер го сруши YouTube рекордот на Лејди Гага

Џастин Бибер го сруши YouTube рекордот на Лејди Гага

Џастин Бибер постави нов рекорд. Тинејџерската сензација стана првата личност што добила 2 милијарди прегледувања на YouTube.

17-годишниот пејач со тоа го сруши рекордот поставен од Лејди Гага, која минатата година беше прогласена за прв изведувач со 1 милијарда кликови на популарниот сајт за споделување на видеа.

Според Famecount, сајтот којшто ја споредува популарноста на славните личности на социјалните мрежи и на YouTube, Џастин до моментов има 2.005.500.000 прегледувања, а Гага 1.884.600.000.

Џастин Бибер и Лејди ГагаЏастин Бибер и Лејди Гага На трето и четвртото место според бројот на YouTube прегледувања се наоѓаат Ријана и Еминем, па следуваат Шакира, Black Eyed Peas, Бритни и Бијонсе.

Сепак, Лејди Гага останува попопуларна од Џастин на друштвените мрежи Facebook и Twitter.

Погледнете го најновиот спот на Бибер за „Mistletoe“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5978 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“