Ќе ве насмее: Том Круз и преплашениот Џејмс Корден скокаат заедно од авион
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ќе ве насмее: Том Круз и преплашениот Џејмс Корден скокаат заедно од авион

Ќе ве насмее: Том Круз и преплашениот Џејмс Корден скокаат заедно од авион

Том Круз и Џејмс Корден скокнаа заедно од авион со падобрани, а видеото од нивната авантура измами многу насмевки кај нивните фанови.

56-годишниот актер, кој може да се каже дека е експерт во оваа област, не покажува ниту малку страв додека 39-годишниот водител е преплашен пред скокот од 4.500 метри.

Видео

Во шоуто на Корден, Том призна дека само за да сними една сцена од новиот филм „Mission: Impossible – Fallout“, скокнал 106 пати од авион. Во опасната сцена тој го изведува скокот наречен HALO (скокање од огромна висина и отворање на падобранот блиску до земјата). Том скокнал од висина од 7,6 километри, а го отворил падобранот на само 600 метри.

Скокот HALO на Том Круз

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.