Ќеркичката на Анџелина Џоли ќе глуми со неа во „Maleficent“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ќеркичката на Анџелина Џоли ќе глуми со неа во „Maleficent“

Ќеркичката на Анџелина Џоли ќе глуми со неа во „Maleficent“

Вивиен Џоли-Пит ги следи стапките на своите славни родители. 4-годишната ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит доби мала улога во филмот „Maleficent“.

Анџелина Џоли и ВивиенАнџелина Џоли и Вивиен

Слаткото девојче ќе биде детска верзија на принцезата Аурора, додека улогата на возрасната Аурора ѝ припаѓа на Ел Фенинг.

Лево: Вивиен. Десно: Ел Фенинг.Лево: Вивиен. Десно: Ел Фенинг.

Анџелина Џоли ја има главната улога во филмот кој ја раскажува приказната за заспаната убавица, но од перспектива на злобната самовила или „господарката на сето зло“. Филмот ги открива настаните кои го скаменија нејзиното срце и ја натераа да го проколне бебето Аурора.

АнџелинаАнџелина во улогата на злобната самовила

Премиерата на филмот се очекува да биде на 14 март 2014 година.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6660 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.