Јелена Розга убавица во сина креација за настапот на Златна бубамара на популарноста
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Јелена Розга убавица во сина креација за настапот на Златна бубамара на популарноста

Јелена Розга убавица во сина креација за настапот на Златна бубамара на популарноста

Јелена Розга ја освои публиката со својот настап на Златна бубамара на популарноста. На сцената во А1 Aрената, хрватската пејачка ја испеа својата најнова песна „Свето писмо“, а изведе и микс од свои хитови.

42-годишната музичка ѕвезда изгледаше прекрасно во сина креација. На манифестацијата, нејзе ѝ беше доделена наградата за Најдобра регионална пејачка на 2019.

Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга

Нејзина придружба на сцената беше оркестарот на Џамбо Агушев.

Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга Јелена Розга

ФОТО: Александар Буневски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?