Јана Бурческа ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Киев
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Јана Бурческа ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Киев

Јана Бурческа ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Киев

И официјално беше објавено името на македонската ѕвезда која ќе нè претставува на Евровизија 2017.

Македонската Радио Телевизија одлучи во Киев да ја испрати Јана Бурческа, пејачката која се прослави со учеството во шоуто „Македонски идол“.

Јана Бурческа

Во објавата на МРТ се вели: „МРТ смета дека соработката што следува со Јана Бурческа, заедно со авторскиот тим на композицијата којашто ќе биде одбрана, ќе резултира со модерен и пред сè атрактивен евровизиски производ, со афирмативен национален карактер во контекст на достојното претставување на Македонија пред европската и светска културна јавност.“

Јана Бурческа

Следната година Евровизија ќе се одржи во Киев, по победата на Џамала со песната „1944“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?