Ѕирнете во домот на Кара Делавин во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕирнете во домот на Кара Делавин во Лондон

Ѕирнете во домот на Кара Делавин во Лондон

Кара Делавин непрекинато патува низ светот, а кога ќе се врати во родниот Лондон, живее во куќа чиј ентериер неодамна беше целосно променет. Екипата на Architectural Digest преку фотографии ни дозволува да „влеземе“ во домот на 25-годишниот модел.

„Има високи тавани и големи прозорци, но е приватна и класична“ - вели таа за куќата во интервју за познатото списание.

Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин

За дизајнирањето на просторот бил задолжен Том Бартлет, кој ја познавал Кара од мали нозе. Најзабележителна просторија е бањата, во која би се чувствувале како да лебдите меѓу облаците.

За необичниот дизајн, Том изјави: „Таа навистина ја сакаше идејата да лежи во када откако ќе се врати дома од патувањата и тоа да е романтично и како во сон.“

Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?