Ѕирнете во домот на Кара Делавин во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕирнете во домот на Кара Делавин во Лондон

Ѕирнете во домот на Кара Делавин во Лондон

Кара Делавин непрекинато патува низ светот, а кога ќе се врати во родниот Лондон, живее во куќа чиј ентериер неодамна беше целосно променет. Екипата на Architectural Digest преку фотографии ни дозволува да „влеземе“ во домот на 25-годишниот модел.

„Има високи тавани и големи прозорци, но е приватна и класична“ - вели таа за куќата во интервју за познатото списание.

Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин

За дизајнирањето на просторот бил задолжен Том Бартлет, кој ја познавал Кара од мали нозе. Најзабележителна просторија е бањата, во која би се чувствувале како да лебдите меѓу облаците.

За необичниот дизајн, Том изјави: „Таа навистина ја сакаше идејата да лежи во када откако ќе се врати дома од патувањата и тоа да е романтично и како во сон.“

Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин Домот на Кара Делавин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8925 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.