Ѕверката од „Сексот и градот“ доби дете на 65 години, ја објави првата фотографија од бебенцето
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕверката од „Сексот и градот“ доби дете на 65 години, ја објави првата фотографија од бебенцето

Ѕверката од „Сексот и градот“ доби дете на 65 години, ја објави првата фотографија од бебенцето

Крис Нот и неговата сопруга Тара Вилсон му посакаа добредојде на вториот син.

Среќната вест ја објави 65-годишниот актер, кој најмногу се прослави со улогата на Мистер Биг (Ѕверка) во „Сексот и градот“. „Од рајот дојде нашиот втор син – Китс!“ – напиша тој.

Крис и Тара се запознаа во 2002 година, а нивниот прв син Орион Кристофер се роди во јануари 2008 година. Тие стапија во брак во април 2012 година.

Крис Нот Крис Нот

Минатата година, Нот објави дека го очекува второто дете.

Крис Нот

Потсетете се на неговата улога во хит-серијата „Сексот и градот“, во која беше во врска со Кери Бредшо (Сара Џесика Паркер).

Крис Нот Крис Нот Крис Нот

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3588 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?