Ѕвездичките од „Дајте музика“ ќе нè претставуваат на Детската Евровизија во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездичките од „Дајте музика“ ќе нè претставуваат на Детската Евровизија во Париз

Ѕвездичките од „Дајте музика“ ќе нè претставуваат на Детската Евровизија во Париз

Група деца од популарната ТВ серија „Дајте музика“ ќе бидат наши претставници на 19-тото издание на Детската Евровизија, кое оваа година ќе се одржи во Париз.

„Драги наши обожаватели, чест ни е да ви соопштиме дека оваа година во декември во Париз, ќе ја претставуваме Македонија на Junior Eurovision. Држете ни палци“ – стои во објава на официјалниот Instagram профил на „Дајте музика“.

Дајте музика

Песната на македонските претставници ќе биде допрва објавена. Детската Евровизија ќе се одржи во декември.

„Песната со која ќе се претстави нашата земја ќе биде избрана и промовирана во следните неколку месеци. На неа ќе работат композитори кои веќе соработуваат во проектот и добро ги познаваат вокалните и артистичните капацитети на децата од шоуто“ – пишуваат од МРТ.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4025 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.