Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите од „Тома“ Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го добија третото дете

Ѕвездите од „Тома“ Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го добија третото дете

Семејството на Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина се прошири со уште еден член.

35-годишната актерка и 39-годишниот актер добија синче кое го крстија Борис. Ѕвездите од филмот „Тома“ имаат и две други деца.

Убавата вест дека Тамара се породи во болницата „Dragiša Mišović“ ја објави Петар на Instagram.

„Ти си неверојатна. Борис е тука“ – напиша тој за среќната мајка.

Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина

Тамара објави видео по посетата на Петар и синчето Лазар во болницата. Таа ги снимаше од прозорецот на нејзината соба.

Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина

Популарниот српски пар стапи во брак во јуни 2016 година, а во декември ја добија ќерката Сташа. Синот Лазар се роди во август 2019 година.

Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14381 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.