Ѕвездите од „Титаник“ омилено дуо на Оскарите: Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет повторно заедно
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите од „Титаник“ омилено дуо на Оскарите: Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет повторно заедно

Ѕвездите од „Титаник“ омилено дуо на Оскарите: Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет повторно заедно

Фановите на „Титаник“ не останаа рамнодушни на фотографиите и видеата од Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет на доделувањето на Оскарите.

Носталгичните обожаватели непрекинато коментираат на социјалните мрежи за средбата на популарните актери на црвениот тепих и реакцијата на Винслет кога конечно во рацете на Дикаприо заврши златна статуетка.

Кејт не ја криеше радоста за големата победа на својот колега.

Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет

Леонардо и Кејт на црвениот тепих

Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет

На интернет веднаш започнаа да кружат фотографии од славното дуо од синоќешната средба и од пред 18 години кога „Титаник“ го освои светот.

Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт ВинслетЛеонардо и Кејт на „Златен глобус“ во 1998 година Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.