Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите од „Тин камп“ добија награда за Најдобра тинејџерска серија на „Златна бубамара“

Ѕвездите од „Тин камп“ добија награда за Најдобра тинејџерска серија на „Златна бубамара“

Тинејџерскиот хит „Тин камп“ се закити со награда на 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“ кое синоќа се одржа во салата „Борис Трајковски“ во Скопје.

Дел од ѕвездите во ТВ серијата која ги освои тинејџерите ја придружуваа продуцентката Цаци Паковска на сцената и заедно ја подигнаа статуетката за Најдобра тинејџерска серија.

Златна бубамара на популарноста Златна бубамара на популарноста Златна бубамара на популарноста Златна бубамара на популарноста

Во име на целата екипа, Паковска одржа краток говор.

Златна бубамара на популарноста

„Благодарам Ранко и Радио Бубамара за оваа награда. Во последните 26 години докажавте дека сте единствената институција која ја вреднува и цени работата на сите уметници и креативци во Македонија. Голема благодарност до нашиот ко-продуцент МРТВ, до целата екипа на ‘Тин Камп’, а секако и до овие деца актери коишто се херои на новата генерација. Оваа награда само ќе нè поттикне да работиме да ги надминеме нашите креативни граници, да направиме уште подобра серија за нашите гледачи. Животот е навистина убав, верувајте во себе, затоа што во сè може да успеете. Само идејата е важна“ – истакна Цаци.

Златна бубамара на популарноста

Овогодишното издание на манифестацијата се одржа под мотото „Да штедиме, и да не се штедиме“.

Фотографии: Александар Буневски и Кристина Нановиќ / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15052 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.