Ѕвездите од „Дајте музика“ се закитија со две награди на „Златна Бубамара“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите од „Дајте музика“ се закитија со две награди на „Златна Бубамара“

Ѕвездите од „Дајте музика“ се закитија со две награди на „Златна Бубамара“

Кики, Анастасија, Филип и Миха самоуверено се качија на сцената на „Златна бубамара на популарноста“ за да примат две освоени статуетки.

Ѕвездите од „Дајте музика“ се закитија со наградите Најпопуларна детска ТВ емисија и Најдобар тинејџерски хит за „Green Forces“, со кој настапија на детската Евровизија во Париз во ноември минатата година.

Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха

Популарната четворка за првпат застана на сцената на „Златна бубамара“ во февруари 2020 година. Оттогаш, како што и самите истакнаа, многу работи се сменети. Освен што се пораснати, тие за наградата рекоа:

„Снимивме вкупно 90 епизоди од серијалот, ја претставивме Македонија на јуниорскиот Евросонг борејќи се за планетата Земја, а спремаме и голем спектакуларен концерт на 27ми мај“.

Наградите ги посветија на целиот тим големи и мали од „Дајте музика“, нивната публика која постојано ги следи на програмите на „Македонската Телевизија“ и нивните фанови кои повеќе од 49 милиони пати го посетиле YouTube каналот на „Дајте музика“.

Концертот на „Дајте музика“ ќе се одржи на 27 мај на стадионот на „АРМ“ во Скопје во организација на „Авалон продукција“.

Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха

На Instagram, тие им се заблагодарија на организаторите и на нивните фанови:

„Трет пат по ред, две за 2021, ‘Најдобра детска емисија’ и ‘Најдобар тинејџерски хит Green Forces’. Златна бубамара ви благодариме од срце! A сите вас, драги наши ВИ БЛАГОДАРИМЕ од срце и ВЕ САКАМЕЕЕ!! Се гледаме на нашиот концерт на 27-ми мај“ – напишаа на објавата.

Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха Кики, Анастасија, Филип и Миха

ФОТО: Александар Буневски / Femina.mk

Филип Вирановски

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.