Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите од „Беверли Хилс“ се обединија, „Бренда“ доби силен аплауз сред нејзината битка со ракот

Ѕвездите од „Беверли Хилс“ се обединија, „Бренда“ доби силен аплауз сред нејзината битка со ракот

„Оригиналните“ ѕвезди од хит-серијата „Беверли Хилс, 90210“ се обединија на сцената во Тампа, Флорида.

33 години по почетокот на снимањето на серијата, Шенон Доерти (Бренда Волш), Тори Спелинг (Дона Мартин), Џејсон Присли (Брендон Волш), Џени Гарт (Кели Тејлор), Брајан Остин Грин (Дејвид Силвер), Иан Зиринг (Стив Сандерс) и Габриел Картерис (Андреа) се собраа на панелот за да дискутираат за тинејџерската серија и да одговорат прашања од фановите.

Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс

При крајот на настанот, Шенон, која се бори со рак на дојка во четврт стадиум, доби громогласен аплауз и беше надвладеана од емоците.

„Многу ви благодарам. Имам борба за мојот живот со која се соочувам секој ден. Мислам дека сум добро“ – рече таа.

Изминатиот јуни, Доерти сподели дека ракот метастазирал и во нејзиниот мозок. Таа сподели видео на кое прима радиотерапија и напиша: „Вака изгледа ракот“.

Беверли Хилс

Шенон во 2017 година сподели дека ја победи ужасната болест, но за жал, ракот повторно се врати.

Беверли Хилс

Серијата „Беверли Хилс, 90210“ се снимаше од 1990 до 2000 година.

Беверли Хилс Беверли Хилс Беверли Хилс

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.