Ѕвездите и публиката со песна, солзи и ѕвездено небо му оддадоа почит на незаборавниот Тоше Проески на концерт во Скопје
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите и публиката со песна, солзи и ѕвездено небо му оддадоа почит на незаборавниот Тоше Проески на концерт во Скопје

Ѕвездите и публиката со песна, солзи и ѕвездено небо му оддадоа почит на незаборавниот Тоше Проески на концерт во Скопје

Бројни македонски и балкански музички ѕвезди се обединија и пееја во чест на нашиот непреболен ангел Тоше Проески. Синоќа во Вип арената „Борис Трајковски“ одекнуваа најголемите хитови на македонскиот пејач 11 години по неговата трагична смрт.

Каролина Гочева, Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ, Даниел Кајмакоски, Борис Новковиќ, Ања Рупел, групата Фрајле, Наум Петрески, Борис Режак, Антонија Гиговска, Александар Тарабунов, Александра Јанева, Бојан Маровиќ… бројни музичари ги пееја најпознатите песни на Тоше, продолжувајќи ја со тоа неговата хумана мисија.

Средствата кои беа собрани со добротворниот концерт ќе бидат наменети за Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје.

„Лагала нас мала“, „Немир“, „Рани на усните“, „Једина“, „Крајње време“, „Чија си“, „Најдрага моја“, „Твоите бакнежи на моите бели кошули“, „Ледена“, „Волим осмех твој“ и „Тајно моја“ беа меѓу песните кои пејачите ги испеаја заедно со публиката, а ги придружуваше бендот на Тоше.

Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Каролина Гочева Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше Концерт во чест на Тоше

Вчера беше промовиран новиот постхумен албум на Тоше, насловен „Secret Place“, кој вклучува седум нови песни на англиски јазик, како и три преработки на познати хитови.

На концертот, организиран од меѓународната фондација „Тодор Проески“, премиерно беа прикажани два нови спотови со песните од Тоше. Погледнете го видеозаписот за песната „Secret Place“.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.