Ѕвезден пар: Криси Тиген и Џон Леџенд елегантни на SAG Awards
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвезден пар: Криси Тиген и Џон Леџенд елегантни на SAG Awards

Ѕвезден пар: Криси Тиген и Џон Леџенд елегантни на SAG Awards

Криси Тиген го придружуваше својот сопруг Џон Леџенд на доделувањето на SAG наградите. 31-годишниот модел и 38-годишниот пејач привлекуваа погледи во елегантно издание.

За големата вечер, Криси избра црна креација со висок шлиц и длабоко деколте од DSquared2.

Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд

Леџенд беше поканет на манифестацијата како дел од филмската екипа на „La La Land“, во кој имаше споредна улога, а исто така, тој се појави на сцената за да му ја додели наградата Вилијам Х. Мејси за Најдобар актер во серија комедија за „Shameless“.

Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд

Кога беа прашани дали планираат да имаат уште едно дете, Криси одговори: „Ох Боже, следно е мало момче со сигурност“.

По долга борба со неплодноста, Тиген откри дека сама го избрала полот на нејзиното прво бебе за време на постапката за ин витро оплодување. „Јас ја донесов таа одлука. Не само што ќе имам девојче, туку јас го избрав девојчето од нејзиниот мал ембрион. Ја избрав неа и беше нешто како: Ајде да го ставиме внатре девојчето“ – рече Криси во интервју за People.

Славниот пар стапи го брак во 2013 година, а нивната ќеркичка Луна се роди во април минатата година.

Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд Криси Тиген и Џон Леџенд

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8596 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.